Vu+ zero vti 14.0.6 nie wykrywa usb wi fi rtl8188FTV

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Vu+ zero vti 14.0.6 nie wykrywa usb wi fi rtl8188FTV

      Witam, próbuje zainstalować usb wi fi na vu+ zero vti
      Próbowałem przez feed r8188eu i bodajże rtl8192cu i ciągle to samo w opcjach w sieci nie widzi wi fi. Jest tylko info o adapterze LAN. Może coś źle robię, pomoże ktoś?

      • I druga sprawa zaowazylem ostatnio pasek wczytywania w górnym lewym oknie potrafi wczytywać długo i wtedy nie mogę zmienić kanału pilot nie reaguje. Tak z 4min. Wyciagnelem kabel od lan dalej wczytywanie po czasie brak obrazu podpielem lan jest obraz a wczytywanie dalej. Myślalem ze to przez to(jak instalowałem pliki do wi fi) I tak mnie ciekawi co to za wczytywanie można to gdzieś sprawdzić? Wyłączyć jakoś. Vti 14.0.6 tv po cccam
    • Niestety nie wiem, czy ta karta WLAN działa z VU. Sieć WLAN nie jest idealna. Nie chodzi o szybkość, ale z powodów technicznych zawsze są krótkie przerwy w pracy.
      Pasek ładowania wskazuje na problem z siecią.
      Czy masz możliwość korzystania z sieci DLAN (network over electricity)?
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Tzn nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ja do routera po kablu podłączyłem i tak oglądam. Odbiór jest nawet po odłączeniu kabla sieciowego( Ginie po paru nastu sekundach) a ten pasek dalej tam chodzi. Podłączam odrazu obraz. A ten pasek a wcześniej kółeczko (na vti 14.0.5) wczoraj i dziś ciągle co chwila mieli. Nawet jak odłączę i podłącze kabel.

      Mnie się wydaje że coś w tle pracuje tuner coś mieli. Bo jak by siec słaba to tylko obrazu bym nie miał po przełączaniu kanałów. A tak jak mieli to na górze to w ogóle pilot nie reaguje na żadna komendę.

      Tylko z tym usb wi fi kombinowałem. A jeśli nawet urządzenie na usb wi fi nie jest podpięte to macie w opcjach "sieć bezprzewodowa"? Bo mnie się wydaje że nawet tego nie mam.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von rafa84 ()

    • Zgaduję, że pudełko próbuje gdzieś się do niego dostać. Albo dysk sieciowy, albo twardy.
      Prawdopodobnie potrzeba prawdziwego zawodowca, żeby to odkryć.
      Będzie potrzebował logu do debugowania, zobaczymy, co znajdzie.

      Datei:Einstellungen System 5.png – Vu+ WIKI
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von TomKruhs ()

    • Przepraszam, nie mogę czytać dzienników debugowania.
      Nie wiem też, czy i ilu polskojęzycznych użytkowników potrafi. Używam "DeepL" do tłumaczenia.
      Może spróbujesz po niemiecku lub angielsku, aby uzyskać pomoc lepiej lub szybciej.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von TomKruhs ()

    • Może nagranie lub przesunięcie czasowe wylądowało w pamięci flash.
      Jeśli nie masz podłączonego dysku twardego, katalog /media/hdd powinien być pusty. W przeciwnym razie zawartość znajduje się w pamięci flash.
      To oczywiście możliwość.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Tak, albo box próbuje uzyskać dostęp do zasobów (sieci lub dysku twardego).
      Albo twoja pamięć flash jest pełna.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Nagranie, lub przesunięcie czasowe zwykle idzie do /media/hdd. Jeśli nie jest podłączony żaden dysk twardy, pamięć flash wypełni się.
      Proszę sprawdzić katalog /media/hdd, czy znajdują się w nim filmy lub "timeshift-files".
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Nie mam tam żadnych dużych plików w/w katalogach

      Już chyba wiem czemu tak mieli. Ustawienia sieci. Jak miałem podpięty tuner do PC(wi fi Router2) i udostępniałem mu internet to nie ma tego długiego wczytywania. A jak podłączyłem do routera2 to jest.

      Router2 działa po przez WDS pobiera sygnał wi fi od routera1 i udostępnia go dalej.

      Server DHCP na Router2 musiałem wył żeby internet działał

      Wydaje mi się że to po stronie Vu+ wina. Jak to ustawić by nie mielilo?

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von hgdo () aus folgendem Grund: 16 MB photos removed. Make real screenshots!

    • Czy Vu jest teraz połączone kablem, czy nadal próbujesz korzystać z Wi-Fi?
      Kabel: Spróbuj 10.0.0.1 jako DNS
      Wifi: Na zdjęciu powyżej


      WLAN Einbindung ins heimische Netzwerk – Vu+ WIKI
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Cały czas na kablu jest. Nie mam właśnie tego okna wyboru między LAN a wlan.

      Brama na router1 10.0.0.138

      A na router2 nie wlasnie jakie ip. Bo jak podpinam pod pc Router2 to zmieniam wcześniej na PC ip4 na 192.168.1.1. I tak wchodzę na router2. A jak odłączę od PC i podlacze się przez komórkę do wifi Router2 to nie wejdę już na router2 przez 192.168.1.1. Jak to ugryźć?
    • Cóż, albo drążek WLAN nie działa z VU, albo brakuje oprogramowania z kanału.



      Przepraszam, nie jestem specjalistą od sieci.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Nie miałem tego. Zainstalowałem zresetowałem tuner włożyłem usb wifi. Dalej to samo, po wciśnięciu "sieć" jest obrazek 2. Brak możliwości wybrania wlan
      Bilder
      • 0C844E0D-9630-4016-9905-7271B7DD63D0.jpeg

        81,21 kB, 480×640, 2 mal angesehen
      • 813DD258-5513-4571-894A-40CB3828D4CA.jpeg

        63,39 kB, 480×640, 3 mal angesehen

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von hgdo ()

    • Prawdopodobnie drążek WLAN nie jest kompatybilny. Chyba nie mogę ci tam pomóc.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!