Problem z dyskiem twardym podczas nagrywania, odtwarzania, kasowania!

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Problem z dyskiem twardym podczas nagrywania, odtwarzania, kasowania!

      Witam,

      Chciałbym spytać, czy ktoś miał juz podobny problem i jak temu zaradzić.

      Krótki, ale szczegółowy opis:
      Dekoder: VU+ Ultimo 4K (zakup 2017)
      Software: Vti 14.0.6.
      Festplatte: WD 2TB Red (2017)
      CI Modul + Karta CP

      Od ok. 3 dni występują komiczne problemy zwiazane z nagrywaniem, odtwarzaniem, kasowaniem filmów. Sam Box działa bez zarzutów. Oglądanie wszystkich programów, generalnie przez moduł CI funkcjonuje ok. Tutaj problemy nie występują.

      Nagrywanie, odtwarzanie etc.:

      Dekoder jest tak ustawiony, że nagrywa filmy zakodowane i dekoduje je dopiero w nocy pomiedzy 24 i 7 rano. Do teraz funkcjonowało bez zarzutów.
      Przed 3 dniami pojawił sie podczas nagrywania meldunek :”Schreibfehler bei der Aufnahme, Festplatte voll?! Można było go skasować, ale już od tego czasu wystąpiły problemy.
      Pierwsza idea, usunąc z kosza skasowane filmy. Niestety już nie można ich było usunąć.
      Box się zawieszał: Standbild i ciągle poruszające się kwadraciki u góry po lewej stronie ekranu.

      Tylko wyłączenie z sieci pomogło. Box wystartował na nowo. Jak wspomniałem powyżej, Box sam funkcjonuje okay, do czasu, gdy coś się będzie robić z Festplatą:

      - Kosz został opróżniony z przez Laptop, jest pponad 450 GB wolnego miejsca.
      - Odtwarzanie wcześniejszych już rozkodowanych nagrań z dysku:
      - niektóre nagrania bez problemu (mozliwe, że wcześniejsze nagrania, ale nie jest to zasada)
      - niektóre zawiesza się kompletnie, pomaga tylko wyłącznik główny
      - Zawieszanie się nieraz przy zatrzymaniu odtwarzania, wyłącznik główny
      - Kosz: nie ma szans opróżnienia kosza, obojętnie, czy pliki pojedynczo, czy cały kosz
      - Odtwarzanie z kosza możliwe (nie wiem, czy reguła, raz sprawdziłem)
      - Usunięcie z kosza tylko zdalnie z Laptopa.
      - Nagrywanie: nagrywa, ale zawiesza się przy zakończeniu nagrywania. Tylko reset.

      Poczytałem sporo na forum w tej, czy podobnej sprawie.
      Myślę, że dysk jest ok, tylko może coś się „pogubił”. Może przez ten brak miejsca podczas nagrywania.

      Pozdrawiam, Janusz ?(
    • Miałem kiedyś problem, że nagranie się "zacięło". Zablokowało to dekodowanie kolejnych nagrań. Zdaje się, że są też problemy ze znakami specjalnymi.
      Jedyną rzeczą, która naprawdę pomaga, jest usunięcie ich za pomocą komputera.

      Jeśli skrzynka znowu się zawiesi. Zamiast naciskać przełącznik z tyłu, najpierw spróbuj nacisnąć przycisk zasilania na pilocie przez około 10 sekund.
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Dzięki za odpowiedź.
      Znaki specjalne, polskie litery?
      Nagrywane są tytuły z polskimi literami od lat i działało bez problemu.
      Chyba, że chodzi o inne znaki specjalne.
      Myślę, że to ma związek z tym, że dysk był pelny. Od tego momentu jest ten problem.
      Może jakaś funkcja uporządkowania (przyporządkowania) plików na nowo?
      Nie jestem w tym specjalistą, dlatego moje pytanie
    • Jeśli pojawia się komunikat, że na dysku jest za mało miejsca na nagranie, a w rzeczywistości jest go dużo, to zazwyczaj jest to wina opcji "Sprawdź wolne miejsce przed nagrywaniem". Nie znam dokładnej nazwy tej opcji w menu po polsku.... Znajduje się ona w ustawieniach timera VTI na 2 stronie. Niestety ten test miejsca w pamięci jest wadliwy i błędnie oblicza ile miejsca potrzeba na nagranie. Opcja ta powinna być wyłączona.

      Jeśli "Spinner" występuje w związku z nagraniami, np. po obejrzeniu nagrania, może to być spowodowane bazą danych SQL. Korzystanie z bazy danych SQL można wyłączyć w ustawieniach systemu VTI. Ja wyłączyłem ją dawno temu, ponieważ nie przynosi mi ona żadnych korzyści.

      ---

      Wenn die Meldung kommt, dass nicht genügend Platz für eine Aufnahme auf der Platte verfügbar ist, auf der Platte aber tatsächlich noch reichlich Platz vorhanden ist, liegt das meistens an der Option "freien Speicherplatz vor Aufnahme prüfen" . Ich weiß nicht, wie diese Option im Menü auf polnisch genau heißt... Sie ist in den VTI Timer-Einstellungen auf der 2. Seite. Dieser Speicherplatz-Test ist leider fehlerhaft und es wird falsch berechnet, wieviel Platz für die Aufnahme benötigt wird. Diese Option sollte abgeschaltet werden.

      Wenn es im Zusammenhang mit Aufnahmen zum "Spinner" kommt, z.B. nach dem Ansehen einer Aufnahme, könnte das an der SQL-Datenbank liegen. Die Verwendung der SQL-Datenbank kann in den VTI System-Einstellungen ausgeschaltet werden. Ich habe die schon lange ausgeschaltet, weil sie für mich keine Vorteile bietet.
    • Bazę danych SQL można dezaktywować w ustawieniach systemu VTI

      Menu => VTI => Ustawienia systemowe

      (nie jestem w stanie powiedzieć, czy menu nazywa się dokładnie tak... nie znam polskich nazw menu)

      Baza danych SQL znajduje się na 3 stronie.

      Napisałeś, że masz VTI 14.0.6 na pudełku. Możliwe, że baza SQL wtedy nie istniała i została dodana dopiero w VTI 15. Nie pamiętam dokładnie.


      Powinieneś rozważyć zmianę na VTI 15.0.2.
    • Chyba przedwczesna radość :(
      Po włączeniu dzisiaj dekodera, w katalogu MOVIE pozostało tylko Spaghetti!
      To znaczy zupełnie inne podkatalogi bez nazwy serialu, filmy bez tytułów, tylko data, z jakiego programu nagrywane, itd.
      Prawie bezużyteczne przy kilkuset filmach.
      Po ponownym zaaktywowaniu bazy danych SQL wróciło prawie wszystko do poprzednich ustawień.
      Prawie. Brak jest niektórych informacji, np. numeru odcinka.
      Podgląd przez laptop katalogu MOVIE: również nastąpiły zmiany w opisach. Są uboższe, np. bez numeów odcinków.
      Ale wystąpił ponownie ten sam problem.
      Box sie zawiesza, z kosza nie można juz usunąc nagrań.
    • Dziwne zachowanie się filmu podczas zatrzymania odtwarzania.
      Nagranych jest spora ilośc filmów i naturalnie zaraz po nagraniu były w nocy zdekodwane.
      Podczas ich odtwarzania, nie ma najmniejszych problemów.
      Można wystartować, zatrzymać, wyjść z niego .
      Funkcjonuje okay.
      Natomiast film nagrany np. wczoraj, w nocy zdekodowany moźna włączyć i oglądać.
      Niestety zatrzymanie filmu, aby np. z niego wyjść i włącyć później, powoduję zawieszenie się Boxu. Tylko restart pomaga.
      Baza danych SQL jest zdeaktywowana.

      Drugi problem, o którym pisałem, to kosz.
      Nie mogłem sie doczytać co dokładnych jego ustawień.
      - Papierkorbfunktion aktivieren - ja
      - Papierkorb in Filmliste anzeigen - ja
      - Verwende Datenbankbasierten Papierkorb - nein
      W takich ustawienich skasowane filmy zostają przesunięte do katalogu /media/hdd/movie_trash verschoben.Takie ustawienie miałem przez lata i wszystko funkcjonowało.
      Filmy mogę skasować, ale z kosza już nie usunąc, Box się zawiesza.

      Gdyby nie to, że nagranych jest dużo filmów różnych seriali mojej zony, prowdopodobnie sformatował bym dysk i zaczął wszystko od nowa.
      Jakiś pomysł?
    • Jan10 schrieb:

      Niestety zatrzymanie filmu, aby np. z niego wyjść i włącyć później, powoduję zawieszenie się Boxu. Tylko restart pomaga.

      Czy jesteś pewien, że film został rozszyfrowany?
      Możesz obejrzeć zaszyfrowany film, nawet jeśli nie został odszyfrowany. Moduł odszyfrowuje film ad hoc, że tak powiem. Film nie jest jednak trwale odszyfrowany.
      W tym przypadku jednak zawsze występują trudności przy przewijaniu do przodu i do tyłu, a może także przy pauzowaniu?
      An alle Neulinge und auch einige alte Hasen: Bitte denkt an eine Sicherung.
      BackupSuite und Image-Backup sind kein Hexenwerk, und ruckzuck erledigt!
    • Dzięki za typ.
      Właśnie sprawdzałem rózne sytuacje.
      Filmy mogę bez problemu oglądać, przewijać i robić klatkę stop.
      Jednak wyjście z tego filmu jest już niemożliwe.
      Co ciekawe. W Filmauswahl mam kilka podkatalogów z wieloma odcinkami różnych seriali.
      Nagrywane nawet jeszcze np. od 2021 roku.
      Sprawdzałem trzy seriale.
      Co dziwnego.
      Nagrania od Ok połowy stycznia tego roku mają ten problem.
      Wcześniejsze nie.
      Nie dokonywałem w tym czasie żadnych zmian w ustawieniach.
      Nagrywałem również w lutym i marcu serial 6-odcinkowy i tam działało wszystko okay.

      Chciałbym jeszcze coś sprawdzić.
      Czy to ma sens.
      Mam na hhd katalog movie2. Pewnie został kiedyś utworzony. Jest pusty.
      Mogę w systemie podać, że ma od teraz tylko tam nagrywać.
      Utworzy pewnie podkatalogi (mam ustawione na utworzenie podkatalogu od dwóch odcinków).
      Może sobie to na nowo poukłada.
      Tak moja idea.
      Gdzie i dokładnie w ilu miejscach trzeba dokonać ustawień dla katalogu movie2?
      Zadziała?
      Czy trzeba zmieniać jeszcze np. ustawienia kosza?
      Czekam jeszcze na USB-SSd-Festplatte, aby skopiować do niej cały katalog Movie. Datensicherung z filmów.

      Więcej informacji.
      Podczas nagrywania odcinka jednego z seriali dokładnie 29.01.2024 coś się stało i odcinek został podzielony.
      Druga część nie działa kompletnie.
      Dokładnie od tej daty nagrywane odcinki seriali mają ten problem, jaki opisałem powyżej.
    • Box sprawia coraz większe problemy.
      Teraz już nawet nie potrafi nagrać TV Polonia, która jest nikodowana.
      Zawiesza się.
      Jak przyjdzie dysk USB, skopiuję do niego cały katalog Movie, gdzie są wszystkie filmy.
      Zrobię Datensicherung na USB-Stick wszystkich ustawień
      Chyba wgram najnowszą wersję VTi 15.0.
      Po jej zainstalowaniu wgram ustawienia z USB.
      Dysk twardy najlepiej będzie chyba sformatować?

      Szkoda, bo VTi 14.0.6. funkcjonowała perfekt.
      Wszystko było prawidłowo skonfigurowane, również Moduł z Kartą CP.

      Może jakieś uwagi?

      Dzięki!
    • Napisałeś już kilka razy, że box zawiesza się i uruchamia ponownie.
      W takim przypadku w /media/hdd znajduje się "crash log" dla każdej awarii.
      Powinieneś załączyć tutaj jeden lub dwa najnowsze pliki crash log.

      Czasami możliwe jest znalezienie przyczyny awarii w crash log.
    • Dzięki za info.
      Coś sie jednak dzieje poważnego z Boxem
      Wieczorem wyłączyłem jak zwykle w Standby i powinien się sam wyłączyć po 10 min.
      Niestety nad ranem widziałem,że dalej jest w Standby, a gdy wstałem był już całkiem "dunkel".
      Dioda z przodu nie świeci.
      Potem go zdemontuję sprawdzę co jest grane.
      W zeszłym tygodniu po użyciu jednorazowo wyłącznika głównego również nie dał się załączyć.
      Zasilacz był okay, ale znalazłem problem.
      Wyłacznik główny sie zepsuł.
      Ominąłem go lutując przyłącze bespośrednio do płyty od spodu.
      Zadziałało, ale mniejwięcej od tego czasu wystąpił powyższe problemy.
      Po zdemontowaniu i sprawdzeniu napiszę zapewne więcej.

      Szkoda, pewnie Box pada.
      Jaki byłby najlepszy następca?
      Ważne, aby nagrywał filmy zakodowane i rozkodowywał je potem w nocy na standby.
    • Hmm, był Wackelkontakt na banannenstecker, który zamontowałem, jak się zepsuł wyłącznik główny.
      Box jest pod prądem, ale nie działa prawidłowo dalej (nagrywanie, odtwarzanie, kasowanie)
      W załaczniku dwa pliki crash log.
      Jeden jest dokładnie z 29.01.2024.
      Wtedy podczas nagrywania dwóch filmów coś sie stało.
      Drugi jest np. z wczoraj.
      Może to coś pomoże?
      Dateien
    • Dzięki,
      baza danych SQL została ponownie zaaktywowana, ponieważ jak ją zdeaktywowałem, to na drugi dzień w Filmliste był kolosalny mischmasch.
      Ponieważ mam ok. 14 podkatalogów z wieloma odcinkami seriali, nie można było praktycznie znaleźć odcinka, który by sie chciało oglądać.
      Dlatego ją ponownie zaaktywowałem, co spowodowało te problemy.
      Jak temu zaradzić?
    • VTi 15.0.02. jeszcze nie.
      Na 14.0.2. wszystko działało.
      Wiem dokladnie, od jakiego nagrania występuje ten problem.
      Wszystko, co jest wcześniej nagrane, funkcjonuje.
      Co później, juź nie wszystko. Zawiesza się przy wyjściu z filmów, próbie ich skasowania.
      W załaczniku przesyłam dwa zdjęcia.
      - Ekranu TV z listą
      - Ekranu w Laptopie
      Stało się coś w czsie nagrywania filmu Lipowo zmowa milczenia 29.01.2024
      Nagrał go w dwóch kawałkach. Ten drugi jest dłuzszy i jego juz nie mozna nawet odtworzyć.
      Może można cość poprawić manualnie w tym pliku?
      Bilder
      • Lista filmow.JPG

        96,06 kB, 768×427, 4 mal angesehen
      • Widok listy w TV.jpg

        263,44 kB, 1.000×563, 5 mal angesehen
    • Niestety na zrzucie ekranu nie widać zbyt wiele. Nie widzę, gdzie jesteś... czy to lista filmów VTI, przeglądarka plików VTI, odtwarzacz multimedialny czy EMC...? Gdybyś mógł zrobić prawdziwy zrzut ekranu interfejsu internetowego, byłoby znacznie lepiej.

      To, co widzę, to podzielone nagranie. Druga część ma dodatek 001, który dzieje się, gdy pudełko zawiesza się i uruchamia ponownie podczas nagrywania. Następnie nagrywanie jest kontynuowane po ponownym uruchomieniu. Druga część ma wtedy przyrostek 001 w nazwie.

      Czy kiedykolwiek sprawdzałeś dysk twardy za pomocą "fsck" lub z menu menedżera systemu plików?
      Możliwe, że system plików jest uszkodzony i dlatego występują błędy.