Sistem saati digisiyormu?

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Sistem saati digisiyormu?

Merhaba arkadaslar,
      Önce biraz kendimden bahsedeyim. Ben kaliteye önem veren ve aldigim seylerin dört dörtlük calismasini temenni eden biriyim. Bir sene önce cok para vererek bir cihaz aldim. Bu marka cihazlar senelerdir en iyisi olarak gecenlerden ve Türklerin severek hemen hemen her evde olan bir marka idi. HD+ dediler, Festplatte (Harddisk) dediler, hbbtv dediler vs vs.... DM 8000 bütcemi asdigi icin evimdeki "Alleskönner" diye test sonucu veren cihazi aldim. Gercekten cok memnunum ama cözemedigim ve caresi olmayan bir sorunu var. Umarim sizin yardiminizla VU+ DUO almaya mehilliyim. Simdi gelelim sorunuma:
      Ben calisan biri oldugum icin Receiveri progrmliyorum ve sevdigim dizileri zamaninda cekiyor. Twin oldugu icin ben isdeyken cocuklar istedigi kanali izliyor ve benim proglamladigim diziyi kayit ediyor. burda sorun yok. Astra uydusunda izlenen kanallarda hic sorun yok. Ama ve lakin!!! Türksat üzerinden yayinlanan kanallarin yayin saati farkli farkli. Yani ATV Avrupaya izlendigi zaman yayin saati Astra uydusuna göre 5 saat farkli. Diyelim su an saat 14:00 ve ATV izlendigi zaman yayin saati 19:26 göstermekte. Hatta Türksat tantim programina izledigim zaman (bazen yeni kanallar varmi diye bakiyorum) tarihi bile degisiyor. Bugün 06.04.2011 ise oluyor 14.05.2011. Nedense Türksattan yayinlanan transponderlerin yayin saati ve günü biri birine uymuyor. Bu demektirki, benim 14:00 ila 19:26 arasi proglamladigim kayitlari ve bu hafta icinde ritmik olarak ayarladigim dizilerim ve filimleri gecmis olarak algiliyor ve festplatteye kayit etmiyor. Bu durumdan ben rahatsiz oluyorum. Hatta bunu bilmiyordum basta ve bilmeden benim cocuklarima firca attim bütün ayarlari bozdunuz diye. Günahsiz yere.
      Simdi gelelim basta belirtiyim "sizin yardimlariniz" diye ifade etdigim bölüme.
      Bu durum VU+Duoda görünüyormu? Eger farkinda degilseniz, benim icin bu birisi deneyebilirse cok mutlu olurum ve benim kararimmi kolaylastirir.
      Umarim derdimi anlatabildim.
      Benim icin vereceginiz zahmete ve ugraslar icin sizlere simdiden ne kadar tesekür etsem azdir.

Saygilarla sevgilerle hörmetler
      Samsung 65" UHD Crystal
      VU+ Duo 4k SE 2TB
      S Master AV-Rec. STR-KS 1000
      Intel I7 3770
      PS 3 & 4
    • Selam,
      öncelikle hepinize ayri ayri tesekür ederim. Su anda bende Vu+ yok. Almayi düsünüyorum. Euro Star ve Euro D de bende de sorun yok. En cok Atv, Atv Avrupa, Show TV, Samanyolu, Flash vs.....
      Üzülüyorum bu duruma. Yani neden bizim Türkler en ufak bir detay i dogru yapmiyorlar?
      Samsung 65" UHD Crystal
      VU+ Duo 4k SE 2TB
      Intel I7 3770
      PS 3 & 4
    • Merak eden olursa diye yaziyorum. Bunu denemesi pekde zor bir olay degildi. Yardimci olandanda Allah razi olsun olmayandanda. Bu arada VU+ Duo'yu elde ettim ve Flashtv veya Samanyolu TV olsun Cine5 olsun sistem saati degismiyor. yani VTI 2.6 da sistem saati ntp serverden güncelledigi icin sabit kaliyor. Böylece bein planli Timerim saat gibi isliyor. tsk.
      Samsung 65" UHD Crystal
      VU+ Duo 4k SE 2TB
      Intel I7 3770
      PS 3 & 4