VU+ Duo i org. karte Cyfra+

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Witam !
      Posiadam org. karte Cyfra+, ktora dziala w CI-Maodule Dragon z Pr...... 3.80.
      Karta dziala, ale czesto sie zawiesza, szczegolnie po kilkukrotnym przelaczaniu kanalow kodowanych. pomaga tylko krotkie wyjecie Modulu z gniazda i jego powtorne wsadzenie .
      VU+ z Enigma 2 i najnowszy VTI.
      Czy cos mozna z tym zrobic ? Czy istnieje mozliwosc uruchomienia dla tej karty gniazda do Smartcard?
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Original von Jan10
      Witam !
      Posiadam org. karte Cyfra+, ktora dziala w CI-Maodule Dragon z Pr...... 3.80.
      Karta dziala, ale czesto sie zawiesza, szczegolnie po kilkukrotnym przelaczaniu kanalow kodowanych. pomaga tylko krotkie wyjecie Modulu z gniazda i jego powtorne wsadzenie .
      VU+ z Enigma 2 i najnowszy VTI.
      Czy cos mozna z tym zrobic ? Czy istnieje mozliwosc uruchomienia dla tej karty gniazda do Smartcard?



      Witam
      zainstaluj sobie CCcam i config
      wejdz po ftp na CCcam cfg znajduje sie w var/etc i zmien tak :

      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci0 6000000
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci1 6000000

      karta bedzie dzialac w obu slotach
      pozdrawiam
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Witam,

      odgrzebalem ten watek w nadzieki iz ktos pomoze mi skonfigurowac CCcam do pracy z karta Cyfry.

      Zainstalowalem CCcam 2.1.4 oraz CCcam.cfg z panelu VTI. Dodalem dwie nowe linijki do pliku CCcam.cfg podane przez kolege KosMa. CCcam jest uruchomione, karta Cyfry w slocie, niestety nie dziala...

      Probowalem restartu CCcam'a oraz tunera, bez zmian. Czy jeszcze jakies zmiany w configu sa potrzebne?

      Jak mozna w ogole zobaczyc czy tuner widzi karte? W przypadku modulu CI mozna to podgladnac w Menu-Setup-Common Interface.

      Dziekuje z gory za pomoc,
      Lopezzz
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Original von lopezzz
      Witam,

      odgrzebalem ten watek w nadzieki iz ktos pomoze mi skonfigurowac CCcam do pracy z karta Cyfry.

      Zainstalowalem CCcam 2.1.4 oraz CCcam.cfg z panelu VTI. Dodalem dwie nowe linijki do pliku CCcam.cfg podane przez kolege KosMa. CCcam jest uruchomione, karta Cyfry w slocie, niestety nie dziala...

      Probowalem restartu CCcam'a oraz tunera, bez zmian. Czy jeszcze jakies zmiany w configu sa potrzebne?

      Jak mozna w ogole zobaczyc czy tuner widzi karte? W przypadku modulu CI mozna to podgladnac w Menu-Setup-Common Interface.

      Dziekuje z gory za pomoc,
      Lopezzz


      Hy
      „odgrzebalem ten watek w nadzieki iz ktos pomoze mi skonfigurowac CCcam do pracy z karta Cyfry.“
      Odgrzebales ale czy czytales ?
      Zobacz dwa posy spowrotem.
      KosMa juz na to pytanie juz cos pisal

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von georgN ()

    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Ok, post do ktorego sie odnosisz to:

      "zainstaluj sobie CCcam i config"

      >zrobione

      "wejdz po ftp na CCcam cfg znajduje sie w var/etc i zmien tak :
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci0 6000000
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci1 6000000 "

      >zrobione

      "karta bedzie dzialac w obu slotach"

      >niestety u mnie nie dziala

      Jesli jest cos co przeoczylem, prosze o podpowiedz.

      Dziekuje,
      Lopezzz
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Original von lopezzz
      Ok, post do ktorego sie odnosisz to:

      "zainstaluj sobie CCcam i config"

      >zrobione

      "wejdz po ftp na CCcam cfg znajduje sie w var/etc i zmien tak :
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci0 6000000
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci1 6000000 "

      >zrobione

      "karta bedzie dzialac w obu slotach"

      >niestety u mnie nie dziala

      Jesli jest cos co przeoczylem, prosze o podpowiedz.

      Dziekuje,
      Lopezzz



      witam
      wsadziles karte chipem w dol ??
      pozdrawiam
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Originally posted by KosMa

      witam
      wsadziles karte chipem w dol ??
      pozdrawiam


      To bylo to!
      Karta umieszczona byla chipem do gory, tak jak sie ja wsadza do modulu CI i tak jak jest to podane w instrukcji 8o

      Problem rozwiazany! Dziekuje!

      Lopezzz
    • Czesc wam, czytalem wasza instrukcje i nie wiem dalej
      porzyczylem karte polsatu od kumpla, on ma orginalny receiver od polsatu, i chcialem w domu sprobowac, wlazylem karte u gory i nic sie nie dzieje, chip dalem na dol, zrobilem to z tym cccam.cfg i nie dziala, pod meny/ustawienia, common-interface pisze "Steckplatz 1- kein modul gefunden" "Steckplatz 2 - kein modul gewunden" , to znaczy ze ta karte nawet nie poznal, co robie zle ??? mozna karte od polsatu ktora dziala uzywac z VU+ duo ???

      albo trzeba inna karte miec ??

      Dieser Beitrag wurde bereits 2 mal editiert, zuletzt von klcolombo ()

    • a po zatym jak ide pod ftp na Vu+ duo to niema wogole takiego pliku "sci0" ,,,, jest dev ale pod dev niema sci0
    • Nie wiem czy rczne zmiany w plikach s konieczne. U mnie po prostu zainstalowaBem CCCam 2.1.4, wBo|yBem kart c+ chipem do doBu, uruchomiBem z pilota CCCam i tyle - dziaBa bez problemów. Mam wgrany firmware Gigant.
      Vu-Duo
    • @klcolombo


      Karta polsatu bedzie dzialac w VU+ tylko jak masz wyciagniety (znany) BK i RSA.
      Steckplätze 1 i 2 sa dla CI module, nie dla kart.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Banan61 ()

    • to jak sie dowiedziec o tych numerach BK i RSA ?
      na tej karcie nic nie pisze, mozna jakos to z tej karty wyczytac ?
    • Z karty odczytac nie mozna. Przynajmniej do tej pory o tym nie slyszalem, zeby ktos wyciagnal to z karty. Z modulu CI wyciagali BK i RSA (ale ten najlepszy juz siedzi).
      Wiec jak widac nic nie poogladasz. Karta i Tuner sa parowane.

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Banan61 ()

    • no to po prostu wszystko guzik :( dzieki ci Banan61 za odpowiec, szukalem w google tez o tym, i masz racje z tym.... karta pasuje tylko do tego org. Receiver, do tego z ktorym nic nie idzie zrobic (totalny zlom).... nierozumie tego, chcesz im zaplacic za ta karte, a ani nie mozna samemu wybrac gdzie ma leciec.....
    • Mozna w sumie wybrac gdzie ma leciec, kupujac CI modul z karta.
      Ja tez nie lubie, jak mi cos narzucaja.Dlatego tez nie mam posatu i nie bede mial, bo mialem z nimi zle doswiadczenia.
    • witam panowie
      mam bardzo wielka prozbe ja mam tez cyfre i polsat i niemoge za wami zadazyc jak ide krok po kroku to w pewnym momecie niemoge czegos znalesc i znowe niefunkcjonuje chodzi umnie czesciowo cyfra ale nie wszystkie programy mam wgrany cccam 2.1.4 ale niechodzi np.cinemaxx napiszcie mi prosze co mam zrobic dokladnie ,gdzie wejsc itp..bede bardzo wdzieczny ,wczoraj siedzialem do 4 rano i nic
    • RE: VU+ Duo i org. karte Cyfra+

      Original von lopezzz
      Ok, post do ktorego sie odnosisz to:

      "zainstaluj sobie CCcam i config"

      >zrobione

      "wejdz po ftp na CCcam cfg znajduje sie w var/etc i zmien tak :
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci0 6000000
      SMARTCARD CLOCK FREQUENCY : /dev/sci1 6000000 "

      >zrobione

      "karta bedzie dzialac w obu slotach"

      >niestety u mnie nie dziala

      Jesli jest cos co przeoczylem, prosze o podpowiedz.

      Dziekuje,
      Lopezzz

      ale niewiem gdzie mam tam wejsc zeby to zmienic
    • Uruchomic karte Cyfry+ to najmniejszy pproblem.
      Najpierw zainstaluj CCcam z VTI Panel-a.
      -Niebieski przycisk- VTI Cam Center- Niebieski czyli Pakete.
      Wybierasz np. CCcam 2.1.4 - instalujesz.
      Po instalacji startujesz(uruchamiasz) zainstalowany CCcam (zielony haczyk przed cam-em.
      Wsadzasz karte do czytnika i musi karta dzialac na 100%.

      Co do polsatu to masz karte czy modul z karta?
    • to znaczy ze jak sie ma orginalna karte cyfra+ to dziala bez tych cholerny boxkeya i RSA ?
      jak tak, to pocholere mi polsat, cyfra+ ma chyba te same programmy albo ?
      a idzie wogole sama karte cyfra+ u nich zamowic, np. na 1 rok ?