Dostosowanie widget infolist w screen ServiceInfo do rozdzielczość fullHD

    Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

    • Dostosowanie widget infolist w screen ServiceInfo do rozdzielczość fullHD

      Witam

      Nie wiem czy w dobrym dziale pisze czy tez nie i czy problem jest znany czy też nie.

      W widget infolist w screen ServiceInfo brak możliwości jest skalowania rozmiaru i rodzaju fonta przynajmniej ja nie mogę tego zrobić.

      Na szybko zmodyfikowałem plik: /usr/lib/enigma2/python/Screens/ServiceInfo.py i dodałem możliwość definiowania trzech parametrów w skin.xml:

      <parameter name="ServiceInfoFont" value="Regular, 23" /> definicja fontu
      <parameter name="ServiceInfoText1" value="0, 0, 300, 25" /> definicja położenia nazwy parametru
      <parameter name="ServiceInfoText2" value="295, 0, 420, 25" /> definicja położenia wartości parametru

      Quellcode

      1. 8: from Tools.Transponder import ConvertToHumanReadable
      2. 9:
      3. 10: import skin
      4. 11:
      5. 12: RT_HALIGN_LEFT = 0


      Quellcode

      1. 32: else:
      2. 33: b = str(b)
      3. 34:
      4. 35: ax,ay,aw,ah = skin.parameters.get("ServiceInfoText1", (0, 0, 300, 25))
      5. 36: bx,by,bw,bh = skin.parameters.get("ServiceInfoText2", (295, 0, 420, 25))
      6. 37: return [
      7. 38: #PyObject *type, *px, *py, *pwidth, *pheight, *pfnt, *pstring, *pflags;
      8. 39: (eListboxPythonMultiContent.TYPE_TEXT, 0, 0, 300, 30, 0, RT_HALIGN_LEFT, ""),
      9. 40: (eListboxPythonMultiContent.TYPE_TEXT, ax, ay, aw, ah, 0, RT_HALIGN_LEFT, a),
      10. 41: (eListboxPythonMultiContent.TYPE_TEXT, bx, by, bw, bh, 0, RT_HALIGN_LEFT, b)
      11. 42: ]
      12. 43: #(eListboxPythonMultiContent.TYPE_TEXT, 0, 0, 300, 25, 0, RT_HALIGN_LEFT, a),
      13. 44: #(eListboxPythonMultiContent.TYPE_TEXT, 295, 0, 420, 25, 0, RT_HALIGN_LEFT, b)
      14. 45:
      Alles anzeigen


      Quellcode

      1. 51: self.l.setList(self.list)
      2. 52: font, size = skin.parameters.get("ServiceInfoFont", ('Regular', 23))
      3. 53: self.l.setFont(0, gFont(font, size))
      4. 54: #self.l.setFont(0, gFont("Regular", 23))
      5. 55: self.l.setItemHeight(25)


      Ja to tak rozwiązałem u siebie, nie jestem mocny jakoś bardzo w te klocki więc może jest prostsze tego rozwiązanie

      Pozdrawiam

      Widzę, że w najnowszym wersji 8.2.2 zostały odpowiednie poprawki naniesione,

      Thx VTi Team

      Temat do zamknięcia - albo do archiwum

      Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von ACentury ()